Bugun...SAĞLIKLI VE GÜVENLİ HAREKETLİLİK

Tarih: 02-09-2021 19:49:53 + -


Tepebaşı Belediyesi, 20. Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla “Sürdürülebilir Ulaşım; Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” teması ile bir dizi etkinlik düzenleyecek. Hafta boyunca Tepebaşı’nda en çok yürüyen 3 kişi de ödüllendirilecek.


SAĞLIKLI VE GÜVENLİ HAREKETLİLİK

Tepebaşı Belediyesi, 2002 yılından bu yana çeşitli etkinliklerle kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla, haftanın anlamına uygun etkinlikler gerçekleştirecek.

20 Eylül Pazartesi günü Eko-Okullar Resim Sergisi, Cassaba Modern’de açılacak. 16 Eylül 10.00-16.00 saatleri arasında, Tepebaşı Belediyesi hizmet binası yanındaki Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda Çevre Çocuk Atölyeleri düzenlenecek. 16-22 Eylül tarihleri arasında da, Sweaters mobil uygulaması ile tespit edilecek en çok yürüyen 3 kişi, ödüllendirilecek. 18 Eylül Cumartesi günü ise spor etkinlikleri yapılacak. Bu kapsamda Özdilek AVM yanındaki koruluk alanda 16.00-20.00 saatleri arasında yoga, Dağcılık Federasyonu, Slackline denge oyunları, Eskişehir tarihi savaş sanatları gösterisi ve canlı müzik, katılımcılar ile buluşacak. 22 Eylül Çarşamba günü ise saat 18.00’de “Arabasız Gün – Pedallıyoruz” etkinliği, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünde başlayacak.

Vatandaşlar, etkinlikler hakkında detaylı bilgi ve katılım için 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattına ulaşabilecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor ve etkinliklere katılım ülkemizde de her geçen yıl artıyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerinin genel amacı toplu taşımanın, yürüme ve bisiklete binme ile diğer sürdürülebilir hareketlilik biçimlerinin desteklenmesi olarak dikkat çekiyor. Yürümek ve bisiklete binmenin yaygınlaşması ile kentlerin geleceği bakımından CO2 emisyonu olmayan, güvenilir, sosyal ve ekonomik ulaşımın yaygınlaşması hedefleniyor.


Etiketler :

DİĞER SAĞLIK Haberleri

YUKARI