Bugun...MİHALIÇÇIK’TA ARICILIK FAALİYETLERİ GENİŞLİYOR

Tarih: 23-06-2021 21:21:51 + -


Mihalıççık’ta arıcılık faaliyetleri her geçen gün genişliyor. Çardak ve Çalçı mahallelerinde 30 kursiyere verilen eğitimler sona erdi. Mihalıççık Belediyesi eğitimlerin ardından arıcı adaylarına kovan ve arı desteği sağladı. Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum arıcılık faaliyetlerini bölgesel olarak geliştirmeye ve arı yetiştiricilerine destek olmaya devam edeceklerini belirtti.


MİHALIÇÇIK’TA ARICILIK FAALİYETLERİ GENİŞLİYOR

Mihalıççık Belediyesi ilçede arıcılık faaliyetlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Yunus Emre mahallesinde uygulanan arıcılık faaliyetleri bu yıl Çardak ve Çalçı mahallesinde de gerçekleşti.
Mihalıççık Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen 4 haftalık eğitimin ardından başarı sağlayan ve belge almaya hak kazanan 30 kursiyere Mihalıççık Belediyesi tarafından iki kovan arı bağışı yapıldı. Ayrıca sezon boyunca arıcı adaylarının uygulamalı eğitimlerine katkı sunulmaya devam edilecek. Arıcı adayları ise bundan böyle kendi ballarını kendi üretecek. Çalcı ve Çardak mahallesinden arıcılık kursuna katılım gösteren ve kovan ile arı bağışı alan kursiyerler desteklerinden dolayı Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’a teşekkür etti.
Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ise, Mihalıççık’ın bitki örtüsünün zenginliği dolayısıyla arıcılık faaliyetlerini bölgesel olarak geliştirmeye, arı yetiştiricilerine destek olmaya ve ülkemizin bal üretimine katkı sunmak için çalışacaklarını ifade etti.
 

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI