#

Nurgül Yeşilçay'dan Hocasına Ziyaret

Uğur Mumcu Ödülü almak için Eskişehir’e gelen öğrencisi, aktrist Nurgül Yeşilçay da, hocası Büyükerşen’i ziyaret etti.

Acıbadem Hastahanesinde geçirdiği başarılı bel fıtığı ameliyatı sonrası sağlığına kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Uğur Mumcu Ödüllerini almak için şehrimize gelen tiyatro ve film yıldızı Nurgül Yeşilçay ve Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk,  tarafından ziyaret edildi.

Bel fıtığı ameliyatı sonrası kısa zamanda iyileşen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen taburcu olmadan önce kendisini ziyarete gelen, Uğur Mumcu Ödüllü köşe yazarı Saygı Öztürk’ün röportaj yapma isteğini kırmadı. Saygı Öztürk röportaj öncesi, Büyükerşen’i çok sağlıklı gördüğünü belirterek, “ Kendisini uzun zamandır ziyaret etmek istiyordum. Kısmet bu günmüş, Eskişehir’e büyük katkılar yapmış ve daha da fazlasını yapacak, değerli bir insan” dedi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu tiyatro ve film yıldızı Nurgül Yeşilçay’da, Uğur Mumcu Ödülünü almak için geldiği Eskişehir’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i hastanede ziyaret etti. Yeşilçay sohbet sırasında üniversitede öğrencisi olduğu Büyükerşen’e, “ Hocam şimdiki öğrencileri çok kıskandım. Bizim zamanımızda niye böyle güzellikler yapmadınız “ dedi.

Ziyaretler sırasında kendisini arayan hocası Prof. Dr. Orhan Oğuz ile konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in oldukça neşeli olduğu görüldü.