Bugun...DOLAP'A GİREN KİTAP OKUYUCUYA ULAŞACAK

Tarih: 10-06-2021 20:44:14 + -


Tepebaşı Belediyesi tarafından Batıkent’te pilot uygulaması başlatılan Dolap projesi kapsamında örnek bir kampanya gerçekleştirilecek. Projeyi test eden 818 vatandaşın dolaplarına bırakacağı kullanılmayan kitaplar, kütüphanelerde okuyucular ile buluşacak.


DOLAP'A GİREN KİTAP OKUYUCUYA ULAŞACAK

Tepebaşı Belediyesi, Dolap projesinin test aşamasını pilot bölge olarak belirlenen Batıkent Mahallesi’nde başlatmıştı.

Uygulama kapsamında mahalleye yerleştirilen dolaplar, birçok faydalı işlevi ile kullanıcılardan beğeni topladı. İlk olarak 818 mahalle sakinine ücretsiz şekilde tahsis edilen şifreli dolapların bir tanesi afet toplanma alanlarında yer alırken deprem dolabı olarak kullanılıyor. İkinci dolap ise hem kargo teslimi hem de geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla kullanılabiliyor.

Kitaplar Dolap ile yeniden değerlendirilecek

Test aşamasında dolaplarını kullanmaya başlayan Batıkent sakinleri, projeyi çok sevdiklerini ifade ederken örnek bir kampanya başlatılacak. Okunmuş kitapların ihtiyaç sahibi herkese ulaşarak değerlendirilmesinin sağlanması amacıyla Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla köy okullarına ulaştırılacak. Ayrıca dolaplardan toplanan kitaplar, kategorize edildikten sonra yaş gruplarına göre öncelikli olarak Tepebaşı Belediyesi’nin çeşitli merkezlerinde bulunan kütüphanelerde de okuyucular ile buluşturulacak.

“Ben Okudum Sen de Oku” kampanyasına katılmak isteyenler, kendilerine tahsis edilen dolaplara 12-13 Haziran’da okunmuş kitaplarını bırakabilirler.


Etiketler :

DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI